jak sie przekonac do jazdy

jak sie przekonac do jazdy

Postprzez milcia » Wto Lis 21, 2017 1:46 pm

Mam prawko dwa lata, jednak malo co jezdze.. prawda jest taka ze im wiecej dni mija tym ja sie bardziej boje.. jak zdawalam kurs to chyba tych aut bylo mniej na drodze. jak mam sie przekonac i w koncu jezdzic? Zbrzydlo mi juz jezdzenie z dzieckiem z wozkiem autobusami
milcia

Dołączenie: Wto Lis 21, 2017 1:39 pm

Re: jak sie przekonac do jazdy

Postprzez nowakowa » Wto Lis 21, 2017 2:36 pm

Niestety mam ten sam problem... Dość długo już nie jeździłam, ale stopniowo staram się do tego przekonywać i od czasu do czasu wsiadam do samochodu. Nie jest to łatwe, ale inaczej się nie da. I nie wyrywam się, żeby jeździć w największym ruchu, tylko jeśli już to wdrażam się raczej wieczorem albo bardzo wcześnie rano w weekend. I chyba jest to jakiś sposób, bo nie stresuję się tak bardzo przed każdym wyjazdem.
nowakowa

Dołączenie: Śro Lis 08, 2017 3:16 pm

Postprzez Arsun » Pon Lis 27, 2017 10:51 am

Prawo jazdy mam 7 lat. I przez te 7 lat w większości jeździłem tylko po wiejskich drogach i panicznie boję się wyjechać na miasto :D A jak jeszcze naoglądam się filmików w necie z wypadków drogowych to już w ogóle, nie mam ochoty wsiadać za kółko :P
Czy pew­ność siebie jest bra­kiem pokory? Kupujesz auto? Sprawdź: umowa kupna sprzedaży samochodu
Arsun

Dołączenie: Pon Lis 27, 2017 10:46 am

Postprzez Urszula91 » Wto Lis 28, 2017 10:39 am

hmm, a może zrobisz jakiś kurs doszkalający. Albo, nie wiem - zafundujesz sobie taki motoprezent, gdzie, pod okiem instruktora, będziesz mogła poczuć jedność ze sportową maszyną i... pewniej poczuć się za kółkiem ;)
Urszula91

Dołączenie: Czw Gru 22, 2016 11:52 am

Postprzez Sweet » Czw Sty 11, 2018 11:12 pm

Moim zdaniem takie jazdy to jeszcze nie jest jakieś duże wyzwanie :D Problem zaczyna się przy dużych autach. Mój znajomy pamiętam jak się próbował uporać z kategorią C+E... męczarnia no ale w końcu zdał. Jakiś czas temu zrobił sobie certyfikat kompetencji zawodowych https://www.koal.com.pl/ i teraz liczy pieniążki na koncie :D Podobno bardzo fajnie może sobie dzięki temu zarobić i nie narzeka na oferty przewoźników. Co myślicie o takim kursie dla zawodowych kierowców ?
Sweet

Dołączenie: Pon Maj 30, 2016 10:19 am

Postprzez Majusia » Pon Sty 15, 2018 1:32 pm

Interesuje mnie kurs bezpiecznej jazdy w tym miejscu http://sjmk.pl/ ktoś z was już z tego korzystał? Wydaje mi się, ze dobrze było by odbyć taki kurs. Dzięki temu możemy nauczyć się jak reagować w niebezpiecznych sytuacjach
Majusia

Dołączenie: Pią Paź 20, 2017 3:05 pm

Postprzez aruna » Pon Lut 12, 2018 3:57 pm

Po prostu ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Nie ma jak dla mnie innej opcji niż regularna jazda, tylko praktyka przecież czyni mistrza. Ja niedawno zakupiłam swoje pierwsze auto przez kredyt - http://www.jakosciowe-leady.pl/, a teraz z kolei jeżdzę z instruktorem, żeby przypomnieć sobie umiejętności. Prawko zdałam bowiem prawie dwa lata temu, w tzw. międzyczasie nie siedziałam za kierownicą, a teraz sobie przypominam. Jestem pewna, że już wkrótce będę mogła swobodnie jeździć po mieście.
aruna

Dołączenie: Pon Gru 14, 2015 1:34 pm

Postprzez koziel.wojciech.88 » Wto Lut 20, 2018 1:47 pm

może zacznij najpierw jeździć małymi autami. Mam na myśli na przykłam taki microcar due. Takim autem na pewno łatwiej zacząć, a potem zawsze można się przesiąść do normalnego samochodu.
koziel.wojciech.88

Dołączenie: Czw Lut 15, 2018 11:17 am

Postprzez riser » Wto Lut 20, 2018 5:37 pm

nie bojcie sie jezdzic !
riser

Dołączenie: Wto Lut 20, 2018 3:54 pm

Postprzez aldonka9 » Wto Mar 13, 2018 12:25 pm

Zacznij jeździć na prostych i krótkich trasach poza godzinami szczytu i powoli się wdrożysz
aldonka9

Dołączenie: Wto Mar 13, 2018 12:21 pm

Powróć do Samochody

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 3 gości