Dogrzewanie kominowe?

Dogrzewanie kominowe?

Postprzez goko » Śro Mar 15, 2017 7:31 pm

Nie wiem dokładnie jak to samodzielnie opisać i określić, ale czytam tu o takich rozwiązaniach https://www.klimatyzacja.pl/wentylacja/ ... kominkowym - czy ktoś z was zna się na tym i mógłby mi przybliżyć temat? Jak to się zachowuje w praktyce?
goko

Dołączenie: Śro Mar 15, 2017 4:59 pm

Re: Dogrzewanie kominowe?

Postprzez pawel@ » Czw Mar 16, 2017 1:17 am

Kominkiem raczej dużego domu nie grzejesz i jak w przypadku pieca jest potrzebny komin.
pawel@

Dołączenie: Pon Mar 28, 2016 7:02 pm

Postprzez Marylka88 » Wto Maj 23, 2017 1:01 pm

Ja bym się nie zgodziła. Takim kominkiem już spokojnie ogrzejesz dom. Tylko warto do kominka z płaszczem wodnym dokupić sterownik np taki http://kratki.com/sklep/pl/produkt/1482 ... plus-fi100 pozwoli on zmniejszyć zużycie opału i zwiększyć wydajność o jakieś 30 % co jest dużo. I nie rozumiem dlaczego taki komin ma nie ogrzać domu. Skoro bardzo duża ilość osób pali w piecu albo węglem, ekogroszkiem lub drewnem i ociepla tym dom. Jak się dobrze zbuduje skonstruuje układ grzewczy to nie ma bata i kominek ogrzeje dom. Oczywiście wielkość kominka w tym przypadku dobiera się do wielkości domu jaki ma ogrzać. I w tym przypadku trzeba pamiętać o tym aby regularnie dokładać do ognia oraz utrzymać temperaturę. Kominek jest wtedy w mniejszym stopniu ozdobą i miejscem rekreacji. Tylko z tego powodu radziłabym aby był to raczej tylko wspomagacz lub dopełnienie ogrzewania domowego. Nie każdy chce i ma do tego chęć aby co godzinę dokładać do ognia i troszczyć się o to aby ogień nie wygasł.
Marylka88

Dołączenie: Czw Kwi 14, 2016 12:43 am

Postprzez aruna » Pon Paź 16, 2017 11:44 am

A ja też mam pytanie o komin, ponieważ zastanawiam się nad ofertą kominów systemowych. Przede wszystkim zacznę od tego, drogie koleżanki i koledzy, że długo zastanawialiśmy się z mężem nad podjęciem decyzji o starcie z budową domu. To jest jednak jedna z najpoważniejszych decyzji w życiu i nie można jej w żadnym wypadku podejmować pod wpływem chwili. W końcu podjęliśmy decyzję na tak, ale wiadomo, że pracując w Polsce, na zarobienie na własny dom człowiek musiałby chyba czekać do emerytury. W związku z tym mój Henryk wyjechał na niemal na dwa lata za granicę. Na szczęście to bylo jeszcze przed Brexitem, więc nie miał problemów, aby załapać się na pracy w magazynie. Teraz natomiast wrócił i przystąpiliśmy intensywnie do prac przygotowujących budowę. Postawiliśmy na gotowy projekt domu, niemniej chcielibyśmy w nim wprowadzić jedną zmianę, a mianowicie taki komin jak jeden z tych - http://www.systemykominowe.pl/systemy-kominowe/komin-gaz-turbo.html. W związku z tym mam do Was pytanie, czy kiedykolwiek mieliście do czynienia z takimi kominami, a jeśli tak to co moglibyście o nich napisać?
aruna

Dołączenie: Pon Gru 14, 2015 1:34 pm

Postprzez Norra » Pon Paź 16, 2017 12:40 pm

Da się ogrzać dom kominkiem. Oczywiście nie w zimie kiedy na dworze panują minusowe temperatury jednak jesienią i wiosną spokojnie można się obejść bez uruchamiania pieca.
Norra

Dołączenie: Pon Paź 16, 2017 12:37 pm

Postprzez emily33 » Wto Lip 03, 2018 12:00 pm

Również potwierdzam, że można ogrzać dom kominkiem. Wystarczy wszystko umiejętnie dobrać i zaplanować wtedy nie ma najmniejszego problemu :) Tutaj: https://www.galeriakominkow.pl/produkty/zestawy-i-kosze-na-drewno.html możesz kupić wszystko od kominków po kosze na drewno :) W moim domu takie ogrzewanie doskonale się sprawdza.
emily33

Dołączenie: Śro Paź 18, 2017 9:45 am

Postprzez Przemekk » Wto Lip 03, 2018 5:43 pm

Dzięki za wypowiedzi na ten temat bo również mnie to zastanawiało :)
Przemekk

Dołączenie: Czw Cze 28, 2018 11:47 pm

Postprzez theola » Wto Lip 03, 2018 7:19 pm

Podejrzewam że nie chodzi o nic więcej niż jest opisane na tej stronie którą podesłałeś
theola

Dołączenie: Wto Lip 03, 2018 7:17 pm

Postprzez roman22w » Śro Lip 04, 2018 10:12 am

Ja tak naprawdę to nie rozumiem ludzi którzy dogrzewają tak w domu
roman22w

Dołączenie: Śro Lip 04, 2018 10:10 am

Postprzez Radekrak » Czw Lip 12, 2018 11:18 am

Nie sądzę, żebyś kominkiem dogrzał dom. Pomieszczenie, w jakim się by znajdował mogłoby korzystać z jego ciepła, ale to wszystko. Nawet stosując wkłady kominkowe znanych marek takich jak Komeno nie będziesz w stanie rozprowadzić ciepła po całym domu. Na Twoim miejscu liczyłbym się z tym, że kominek, jak wspomnieli inni już, będzie jedynie namiastką ciepła i piękną salonową ozdobą. Tyle w temacie.
Radekrak

Dołączenie: Wto Paź 24, 2017 5:04 pm

Następna

Powróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości