Samodzielna budowa domu

Re: Samodzielna budowa domu

Postprzez Paulka » Śro Cze 07, 2017 8:23 am

Mój mąż też sam stawiał dom a pomagał mu w tym przyjaciel -właśnie jesteśmy na etapie wykończeniowym :) Obecnie szukam balustrad do schodów oraz na taras i znalazłam balustrady systemowe do samodzielnego montażu z gigastal.pl . Które balustrady Waszym zdaniem będą lepsze -szklane czy takie ze stali nierdzewnej?
Paulka

Dołączenie: Czw Mar 17, 2016 9:40 am

Postprzez Pasieki » Pon Cze 12, 2017 10:40 am

Ja bym bał się sam budowac dom. lepiej skorzytsać z usług dewelopera :P
Pasieki

Dołączenie: Pon Cze 12, 2017 10:39 am

Postprzez 33Mario » Wto Cze 13, 2017 11:30 am

Nasz dom stawial moj tesc, jedynie dach robil ciesla, teraz musimy go tylko wykonczyc, bedzie nam potrzebny elektryk i hydraulik bo wiekszosc prac wykonczeniowych lacznie z ociepleniem domu zrobie sam z pomoca brata.
33Mario

Dołączenie: Wto Cze 13, 2017 9:09 am

Postprzez obywatel » Wto Cze 13, 2017 12:52 pm

Czytajcie, uczcie się i budujcie...będzie taniej. Takie informacje jak rodzaje śrub typy gwoździ uzyskacie na tekstowy.net/elementy-zlaczne-kategorie-typy-i-przyklady/, dla osoby samodzielnie budującej domy to elementarz :)
obywatel

Dołączenie: Pon Wrz 28, 2015 11:08 am

Postprzez koninko » Wto Cze 13, 2017 1:29 pm

Bardzo alr to bardzo dobrze jest zamieszkać w miejscu, które odpowiada naszym oczekiwaniom. Myślę, że miejscem, które będzie odpowienie dla znakomitej większości chętnych zostanie Koninko w Wielkopolsce.
koninko

Dołączenie: Pią Maj 19, 2017 11:36 am

Postprzez Sylwianaa » Czw Cze 15, 2017 7:44 pm

Samodzielna budowa domu jest kosztowna i długotrwała. Poza tym trzeba mieć odpowiedni sprzęt aby cokolwiek zdziałać. Moim zdaniem lepiej zatrudnić firmę, która wykona poszczególne elementy domu. Ja zdecydowałam się na współpracę z firmą WPW Invest w zakresie konstrukcji dachu. Wykonali wiązary w technologii płytek kolczastych http://wpwinvest.pl/oferta-wpw-invest/w ... olczastych . To tanie i solidne rozwiązanie.
Sylwianaa

Dołączenie: Pią Lut 19, 2016 1:25 pm

Postprzez balusekk » Nie Cze 18, 2017 1:17 pm

warto metalowe elementy pomalować farbą antykorozyjną. W antykorozji sprawdza się https://farbyspecjalistyczne.pl/kategor ... tykorozja/ i to polecam
Urząd bez dobrej zapłaty czyni złodzieja.
Awatar użytkownika
balusekk

Dołączenie: Nie Sty 03, 2016 1:10 pm

Postprzez Marylka88 » Pon Cze 19, 2017 10:48 am

Ja słyszałam, że samodzielnie można zmontować komin. Zawsze myślałam, że do takich rzeczy jednak trzeba nająć fachowca a tu zonk. Bo właśnie podobno kominy z http://www.systemykominowe.pl/ można bez problemu w dość krótkim czasie zmontować samemu i to jeszcze wcale nie są drogie kominy. A do tego spełniają wszystkie europejskie normy co za tym idą są dobrze wykonane i bezpieczne dla domu.
Marylka88

Dołączenie: Czw Kwi 14, 2016 12:43 am

Postprzez wiolka » Wto Cze 20, 2017 3:40 pm

Według mnie można porywać się na samodzielne stawianie domu pod warunkiem, że się na tym znamy... ja bałabym się, że nie wszystko będzie tak jak trzeba i później wynikną z tego jakieś niebezpieczeństwa. A myślicie, że warto w domu montować takie specjalne drzwi przeciwpożarowe stalowe jak tutaj są pokazane: http://www.mercordoors.com/pl/site/mercordoors/?
Awatar użytkownika
wiolka

Dołączenie: Wto Lip 12, 2016 4:26 pm

Postprzez zecni » Pią Cze 23, 2017 12:48 pm

Moim zdaniem lepiej jest skorzystać z usług firm budowlanych - będzie szybciej i na pewno lepiej.
zecni

Dołączenie: Pią Cze 23, 2017 12:39 pm

PoprzedniaNastępna

Powróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości