Samodzielna budowa domu

Samodzielna budowa domu

Postprzez Beretta » Śro Lis 23, 2016 3:37 pm

Podjęlibyście się takiego zadania? Mój szalony mąż stwierdził, że większość rzeczy da radę zrobić sam, ale ja jestem pełna obaw!
Beretta

Dołączenie: Czw Paź 20, 2016 2:43 pm

Re: Samodzielna budowa domu

Postprzez vitek11 » Czw Lis 24, 2016 1:53 pm

Niech najpierw poćwiczy na czymś mniejszym: Jakiejś altanie czy szopie. Ja póki co skonstruowałem szkielet wiaty z dostępnych tutaj elementów i myślę, że to jest najlepszy sposób przed wprawianiem się do poważniejszych prac :)
vitek11

Dołączenie: Śro Wrz 07, 2016 3:30 pm

Postprzez żyrafka1 » Czw Lis 24, 2016 4:11 pm

Budowa domu wymaga wiele wysiłku oraz wykorzystania jak najlepszych materiałów, aby móc cieszyć się świetnym efektem przez długie lata. Z artykułu na www.alces.pl/top-5-specjalistyczne-hurtownie-budowlane-online/ możecie się dowiedzieć, gdzie ich szukać takich materiałów i na jakości których się nie zawiedziecie.
żyrafka1

Dołączenie: Czw Lip 30, 2015 8:45 am

Postprzez miszmasz » Sob Lis 26, 2016 4:47 pm

To całkiem dobry pomysł jeśli się chociaż trochę na tym znacie. No i jeśli macie działkę. A jeśli nie macie działki to polecam zajrzeć na stronę Cesar Dzialki, gdzie można kupić bardzo fajne działki nad jeziorem. Może coś Was zainspiruje :)
miszmasz

Dołączenie: Nie Lut 28, 2016 12:04 pm

Postprzez ravel » Nie Sty 15, 2017 12:37 am

Wiadomo, że trzeba mieć odpowiednią wiedzę i doświadczenie, ale wiele rzeczy rzeczywiście można wykonać samodzielnie. Poza tym dużo informacji na temat budowy i wykańczania domu, można znaleźć teraz w sieci. Portal http://polskiebudowlane.pl/portal/ zawiera dużo porad budowlanych, może komuś z Was się przydadzą takie porady. Poza tym za pośrednictwem tej strony można znaleźć też wykonawców, także warto tam zajrzeć.
ravel

Dołączenie: Pią Gru 11, 2015 6:27 pm

Postprzez panorama » Pon Sty 16, 2017 12:53 pm

Samodzielnie to trzeba mieć sporą wiedzę, ale i pieniądze.
panorama

Dołączenie: Pon Gru 22, 2014 4:49 pm

Postprzez Sylwianaa » Pon Sty 16, 2017 6:45 pm

hmm samodzielna budowa to duże wyzwanie. Ja bym się nie zdecydowała. Moim zdaniem lepiej dopłacić i mieć pewność, że wszystko wykonane jest jak należy. Jak np wyobrażasz sobie samodzielną budowę dachu? Ja sobie nie wyobrażam, dlatego szukam firmy, która się tym zajmie. Konstrukcje dachowe wykonuje między innymi firma WPW Invest http://wpwinvest.pl/oferta-wpw-invest/w ... olczastych . Może Ci się przyda namiar jesli zrezygnujesz jednak z samodzielnej budowy.
Sylwianaa

Dołączenie: Pią Lut 19, 2016 1:25 pm

Postprzez Arletta28 » Wto Lut 28, 2017 10:52 am

Z doświadczenia wiem, że samodzielna budowa jest jak najbardziej do wykonania. Warto jednak dysponować odpowiednim sprzętem budowlanym. Przy czym jeżeli pojawiają się jakieś problemy np. z silnikiem, na pewno warto zdecydować na poddanie go naprawie w takim miejscu jak http://reifentor.eu/pl/remonty-silnikow-maszyn-budowlanych/116,17,0 . Można tutaj bowiem liczyć na usługi świetnych fachowców, jak również szybkie dokonanie naprawy.
Arletta28

Dołączenie: Wto Maj 19, 2015 8:27 am

Postprzez obywatel » Czw Mar 02, 2017 4:30 pm

UNREAD_POSTprzez Beretta » Śro Lis 23, 2016 3:37 pm
Podjęlibyście się takiego zadania? Mój szalony mąż stwierdził, że większość rzeczy da radę zrobić sam, ale ja jestem pełna obaw!

Jeszcze niech nauczy się profesjonalnego montażu instalacji rekuperacji. W nowoczesnym domu będzie przydatna taka instalacja. Poczytajcie sobie o tym na stronie, gdzie prowadzi link.
obywatel

Dołączenie: Pon Wrz 28, 2015 11:08 am

Postprzez aruna » Pon Mar 13, 2017 2:55 pm

A ja chciałam Was, forumowicze, też poniekąd podpytać o sprawy budowlane? Pali ktoś z Was w domu węglem? A jeśli tak, to co powiecie o orzechu? Słyszałam o nim same dobre opnie: że wysokokaloryczny (czyli wydajny), że niskosmolisty, że ekologiczny. Chyba się zdecyduję, zwłaszcza że węgielsztygar,pl oferuje certyfikowany orzech w przystępnej cenie - http://wegielsztygar.pl/product-pol-8-1 ... MJ-kg.html. Jest czyszczony z kamienia i suszony - to zawsze pewność większej jakości.
aruna

Dołączenie: Pon Gru 14, 2015 1:34 pm

Następna

Powróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] oraz 22 gości