kominek do domu?

Re: kominek do domu?

Postprzez perform » Pon Kwi 03, 2017 3:21 pm

Kominek to świetna rzecz, szczególnie zimą!
perform

Dołączenie: Pon Kwi 03, 2017 3:02 pm

Postprzez żyrafka1 » Pią Kwi 07, 2017 12:50 pm

co ja bym dała za kominek w domu. Ale niestety, to na razie odległe marzenie.
Awatar użytkownika
żyrafka1

Dołączenie: Czw Lip 30, 2015 8:45 am

Postprzez knall » Pon Maj 08, 2017 11:23 am

Uwielbiam kominek, jednak dużo od niego kurzu w domu ;)

his comment is here
knall

Dołączenie: Pon Maj 08, 2017 10:20 am

Postprzez nosmok » Śro Maj 17, 2017 1:29 pm

Jeśli chodzi o kominki zna ktoś jakąś dobrą firmę, która zajęłaby się wymianą drzwiczek w moim kominku? Są już one dość stare i potrzebuje czegoś nowego jednak nie mam pojęcia do kogo mam się z tym zwrócić. Szperałem coś tam w necie i znalazłem taką oto stronkę: http://drzwiczki-kominkowe.eu/ ma ktoś z nią jakiekolwiek doświadczenia?
nosmok

Dołączenie: Śro Maj 17, 2017 1:25 pm

Postprzez 4meCasual » Śro Maj 17, 2017 2:25 pm

Zawsze marzyłem o kominku
4meCasual

Dołączenie: Śro Maj 17, 2017 2:22 pm

Postprzez inese55 » Śro Maj 17, 2017 10:19 pm

Przy kominku warto pomyśleć o ciekawszym rozwiązaniu, bo równie dobrze i skutecznie można palic w kominku brykietem i pelletem. Dzięki takim rozwiązaniom nie musimy kupować większych ilości opału lub sezonować jak w przypadku drewna. Dodatkowo ogrzewanie pelletem daje większy komfort, bo nie trzeba tak często dokładać.
inese55

Dołączenie: Śro Maj 17, 2017 10:12 pm

Postprzez aruna » Wto Maj 23, 2017 11:49 am

Ja długo zastanawiałam się, jaki typ ogrzewania wybrać do swojego domu i wahałam się między kominkiem, a piecem wolnostojącym typu koza. Początkowo optowałam za kozą, ale mąż namawiał mnie na kominek, przedstawiał argumenty i w końcu mu uległam. Z perspektywy czasu widzę, że miał rację, ponieważ im więcej czytam, tym bardziej widzę zasadniczą różnicę pomiędzy kozą, a kominkiem. Mianowicie piec wolnostojący może stanowić lokalne źródło ciepła, ale nie ogrzeje całego domu, do tego byłyby potrzebne minimum dwie kozy. natomiast kominek jest w stanie ogrzać kilka pomieszczeń. Jakbyście byli zainteresowani, to fajne modele kominków znajdują się na kratki.com. Mają przystępne ceny i jakościowe modele, zawsze można do nich zadzwonić i dopytać. Przy okazji, chcę Was poradzi się, bo mam jeden problem właśnie z kominkiem. Chodzi o to, że z mężem chcemy pomalować nasz kominek. Jego powierzchnia jest stalowa i po pobieżnym researchu w internecie wyszukaliśmy tę farbę - http://nobiles.pl/produkty/metal/nobiles-termal-500/? Ani ja ani mąż nie znamy się specjalnie na farbach, więc pytam Was: tym Nobilesem można pomalować kominek?
aruna

Dołączenie: Pon Gru 14, 2015 1:34 pm

Postprzez pepitka » Wto Maj 23, 2017 3:14 pm

Kominek koza to nie jest dobre rozwiązanie. Bardzo się od niej brudzi w domu.
pepitka

Dołączenie: Wto Lut 24, 2015 10:56 am

Postprzez Marylka88 » Pon Cze 05, 2017 3:34 pm

Tak jak przy zwykłym kominku. To, że to koza nie ma nic przeciwko. Stawiasz ją na takiej podstawce http://kratki.com/sklep/pl/produkt/904/ ... ja-i-antek i spokojnie nie przeszkadza ci ona w sprzątaniu. A koza ma tyle samo popiołu co zwykły piec. Więc nie wiem z której strony ona bardziej brudzi. Może dlatego, że ona jest bardziej wolno stojący, zaś kominek tradycyjny jest raczej wbudowany lub zabudowany.
Marylka88

Dołączenie: Czw Kwi 14, 2016 12:43 am

Postprzez miszmasz » Pią Cze 30, 2017 9:55 am

Od zawsze myślałam o kominku w domu. Obojętnie czy w salonie czy w sypialni. W każdym pokoju miałby swój niepowtarzalny klimat. Czytałam wiele na temat ekogroszek ale również innych sposobów. Jednak zdecyduję się na ekogroszek. Wydaje mi się, że jest wydajny i nie nadwyręży kieszeni.
miszmasz

Dołączenie: Nie Lut 28, 2016 12:04 pm

PoprzedniaNastępna

Powróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości