Studia magisterskie?

Studia magisterskie?

Postprzez staska146 » Sob Sie 27, 2016 1:04 pm

Ja ostatnio postanowiłam, że trzeba zrobić sobie studia magisterskie, bo zawsze lepiej mieć to mgr przed nazwiskiem. Zapisałam się na zarządzanie studia magisterskie Warszawa . Będę studiowała zaocznie, żebym mogła pracować, ale są również dzienne. Czy ktoś z Was również idzie na zarządzanie, co myślicie o tym kierunku?
staska146

Dołączenie: Sob Sie 27, 2016 1:01 pm

Re: Studia magisterskie?

Postprzez panorama » Wto Sie 30, 2016 2:04 pm

Chce Ci się dojeżdżać z Ustronia aż do Warszawy?
panorama

Dołączenie: Pon Gru 22, 2014 4:49 pm

Postprzez Marcelina32 » Śro Wrz 07, 2016 12:59 pm

Ja bardziej myślę o tego rodzaju szkoleniach, niż o pełnych studiach. Podejrzewam, że dadzą tyle samo a niestety w moim przypadku wiek już nie ten, rodzina, obowiązki. Ale szkolić się zawsze warto.
Marcelina32

Dołączenie: Pon Lip 25, 2016 3:58 pm

Postprzez kasia3535 » Śro Paź 26, 2016 9:41 pm

a dla osób którym nie udało sie dostać w tym roku na wymarzone studia to głowa do góry i trzeba próbować w przyszłym roku. Ale aby nie stracić roku to może zapisać sie do szkoły policealnej w której przez rok wyuczymy sie zawodu czy też nabędziemy nowych umiejętności. A że szkół jest dużo to ja wam podam tę http://policealna.gowork.pl/oddzial/bydgoszcz Mają też oddziały w innych miastach.
kasia3535

Dołączenie: Wto Cze 21, 2016 7:34 pm

Postprzez mantra » Śro Gru 14, 2016 10:24 am

Szczerze, to sama się cały czas zastanawiam czy lepiej iść na magistra czy na jakieś szkolenia...
mantra

Dołączenie: Pią Lis 18, 2016 12:26 pm

Postprzez maciek233 » Wto Sie 22, 2017 7:27 am

Ja zrezygnowałem ze studiów magisterskich, według mnie nie byłby mi potrzebne w pracy. Obecnie rozpoczynam edukację na kierunku e-learning w ramach studiów podyplomowych Kraków http://www.podyplomowe.wse.krakow.pl/e-learning-projektowanie-i-wdrazanie. Mam nadzieję, że zdobyta wiedza pozwoli mi rozwijać się zawodowo, jestem osobą ambitną, dlatego to jest dla mnie bardzo ważne :)
maciek233

Dołączenie: Śro Gru 23, 2015 9:54 am

Postprzez wiolka » Pon Wrz 18, 2017 11:37 am

Oczywiście każdy robi tak, jak według niego jest słusznie, w moim kręgu znajomych sporo osób po licencjacie zakończyło edukację. Moim zdaniem, jeśli tylko uda nam się pogodzić studia magisterskie z pracą to jak najbardziej warto. Ja na przykład wybrałam się na studia podyplomowe. Głównie ze względu na to, że po prostu studia coaching pomogą mi w dążeniu do tego, czym zawsze chciałam się zajmować. Jakby ktoś się zainteresował to tutaj: http://www.wsb.pl/poznan/studenci/studia-podyplomowe/kierunki/coaching-studia-tradycyjne można sobie dokładnie zobaczyć, o co chodzi. A jakby ktoś poszukiwał większej ilości propozycji, to można zajrzeć na wsb.pl. Tak czy owak zawsze warto wybierać to, co nas interesuje.
Awatar użytkownika
wiolka

Dołączenie: Wto Lip 12, 2016 4:26 pm

Postprzez kot_czerwony » Pon Wrz 18, 2017 12:10 pm

Ta magisterka teraz w ogóle jest coś warta?
kot_czerwony

Dołączenie: Pon Cze 13, 2016 1:26 pm

Postprzez chanandlerBong » Śro Paź 25, 2017 12:56 pm

Jak zawsze, żeby sensownie odpowiedzieć na to pytanie trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników, a i tak nie ma tu żadnej uniwersalnej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, czego Ty chcesz, jakie masz plany i jak w te plany wpisuje się 'magisterka' - pomoże podnieść kwalifikacje czy tylko zmarnujesz czas, który można by było poświęcić na inny rodzaj dokształcania czy też już zdobywanie doświadczenia w pracy? Czy jest się pewnym kierunku jaki chce się wybrać czy może po prostu na siłę przedłuża się studia, bo przyjęło się, że tak się robi - szkoła średnia, licencjat, magisterka. Trzeba się zastanowić, rozważyć wszystkie za i przeciw i rozsądnie wybrać. Są ludzie, którym magisterka czy studia podyplomowe bardzo pomogły, a są i tacy, którzy mają po nich tylko poczucie zmarnowanego czasu, czasem pieniędzy, a często też rozczarowanie związane z tym jak wyobrażali sobie zajęcia na danym kierunku, a jaka była rzeczywistość. Myślę, że najgorsze są tutaj niepewność i niezdecydowanie, watro usiąść, poświęcić trochę czasu i nad tym pomyśleć. Jeżeli natomiast po prostu jesteś teraz w kropce i nie wiesz kompletnie co dalej robić ze swoją drogą zawodową to też nie należy bać się dostępnych środków pomocy, zawsze warto zanim podejmie się decyzję skorzystać z usług doradcy zawodowego albo też po prostu zrobić sobie testy predyspozycji zawodowych (ja znalazłem takie poprzez http://www.kierunekrozwoju.pl/) Powodzenia w podjęciu wyboru życzę, będzie dobrze :)
chanandlerBong

Dołączenie: Czw Lip 23, 2015 11:30 pm

Postprzez w0j2nik9 » Śro Paź 25, 2017 1:03 pm

Dzisiaj w wielu branżach dużo ważniejsze jest doświadczenie niż skończona szkoła. Na dyplom patrzą tylko przy pierwszej pracy potem to już mało istotne.
w0j2nik9

Dołączenie: Śro Paź 25, 2017 11:55 am

Następna

Powróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] oraz 7 gości