Nowy czy używany?

Re: Nowy czy używany?

Postprzez żyrafka1 » Pią Maj 19, 2017 3:03 pm

To już jest kwestia indywidualna, co się komu bardziej opłaca. Wiele osób wybiera opcję zakupu samochodu z zagranicy, ze względu na niższą cenę zakupu. Jednak od tego roku zmieniły się zasady dotyczące podatku akcyzowego za samochód sprowadzany z zagranicy na teren Polski. Tym razem liczony będzie na podstawie roku produkcji i pojemności silnika więc na pewno dla wielu osób jest to bardzo duża zmiana.
żyrafka1

Dołączenie: Czw Lip 30, 2015 8:45 am

Postprzez PawełGaweł » Sob Maj 20, 2017 6:45 am

Na nowy samochód trzeba mieć kasę ale to nie wszystko. Trzeba mieć kasę na spadek wartości nowego auta. Przeważnie duży i szybki spadek.
PawełGaweł

Dołączenie: Pią Maj 19, 2017 11:59 am

Postprzez angela23 » Sob Maj 20, 2017 6:44 pm

I niestety trzeba mieć kasę na paliwo, im większe i bardziej komfortowe auto tym tej kasy więcej pójdzie. Dlatego warto jest od razu po zakupie zamontować zestaw optima w jednym z warsztatów http://optimagas.com/znajdz-najblizszy-warsztat
angela23

Dołączenie: Śro Gru 21, 2016 9:01 am

Postprzez muniek11 » Śro Maj 31, 2017 10:09 am

Jeśli chodzi o części do BMW to polecam sklep z nowymi i oryginalnymi częściami do wszystkich modeli BMW
www.xbmw.pl
muniek11

Dołączenie: Śro Maj 31, 2017 10:05 am

Postprzez Dominik948 » Pon Cze 05, 2017 2:48 pm

Moim zdaniem bardziej opłaca się kupić kilkuletni używany samochód jak sie ma male fundusze. Gdy powiekszyła mi się rodzina musiałem znaleźć coś większego ale w dobrej cenie. Lepiej tez kupić samochód od osoby prywatnej niż handlarz. Zawsze to wychodzi trochę taniej. Mi udało się znaleźć c4 picasso w przyzwoitym stanie. Dobre się prowadzi i ma całkiem niezłe przyspieszenie. Do tego jest dużo miejsca więc spokojnie zmieszczą się dwa foteliki dla dzieciaków i starsza córka.
Dominik948

Dołączenie: Sob Cze 03, 2017 6:54 pm

Postprzez general » Pią Cze 09, 2017 4:27 pm

W polskich realiach niestety najlepiej używany, w miarę popularny samochód ale wszelkie typu bwm czy merole odpadają bo mają drogie części. A kupować najlepiej od komisu - duże komisy nie sprowadzają szrotów bo im się to po prostu nie opłaca, mają swoich ludzi, którzy sprowadzają tylko w miarę zadbane samochody, bezwypadkowe itd. Ale i tak zawsze warto samemu poszperać po numerze vin, jakieś pół roku temu sam kupowałem auto i sprawdzałem tu https://www.autobaza.pl/ i dzięki temu mogłem znacznie szybciej wykluczyć kilka ofert bo np miały nieaktualizowany przebieg itp.
Awatar użytkownika
general

Dołączenie: Wto Mar 21, 2017 2:45 pm

Postprzez ala123 » Pon Cze 12, 2017 3:41 pm

Oczywiście nowe są zawsze ciekawsze, ale niestety jak ja będę zmieniać samochód to napewno nie będę się za takimi rozglądać, zbyt wysoki koszt jak dla mnie.
ala123

Dołączenie: Pon Cze 12, 2017 1:32 pm

Postprzez mankisto » Pią Cze 16, 2017 8:40 pm

samochód używany to zdecydowanie lepszy wybór, gdyż w niewielkiej cenie możemy dostać taka sama jakość jak za nowy
mankisto

Dołączenie: Czw Cze 15, 2017 7:00 pm

Postprzez AnnaMarie711 » Pon Cze 19, 2017 11:35 am

No ciężki to jest wybór, ja chyba byłabym bardziej skłonna kupić nowy samochód Jednak jest to bezpieczniejsze. Może ewentualnie auto tak do 2 lat, może też jak się uda to z salonu wersje demo. Jeżeli szukalibyście dobrego salonu, które takie samochody oferuje zobaczcie sobie salony Bawaria Motors BMW http://janki.bawariamotors.pl , są także w wielu innych miastach Polski. Mi bardzo podoba się nowa seria 5.
AnnaMarie711

Dołączenie: Sob Kwi 15, 2017 5:00 pm

Postprzez muscra39 » Pon Cze 19, 2017 4:01 pm

Kupno nowego samochodu nie jest opłacalne. Po wyjeździe z salonu tracisz 10-20% wartości, a po roku kolejne % lecą.
muscra39

Dołączenie: Pon Cze 19, 2017 3:02 pm

PoprzedniaNastępna

Powróć do Samochody

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość