Pomiar zużycia paliwa w samochodzie

Pomiar zużycia paliwa w samochodzie

Postprzez patrosguz » Śro Mar 25, 2015 5:55 pm

Witam,
zacząłem się ostatnio zastanawiać nad kontrolą zużycia paliwa w samochodzie. Niby jesteśmy w stanie obliczyć ile km zrobimy przy wlaniu odpowiedniej ilości paliwa, ale czy to jest dokładne? W tych nowszych samochodach są wbudowane systemy, które nas o tym informują, ale i one zawodzą... Zacząłem więc szukać dalej i trafiłem na http://www.kontrolapaliwa.pl/korzysci.php. Są to opisane korzyści jakie płyną z zastosowania systemu CarFox. Muszę przyznac, że przekonali. Jednym z powodów jest opatentowana sonda paliwa... Z tego co sprawdzałem, to właśnie dzięki temu są o krok przed konkurencją. Nikt nie może używać ich sondy, jest to w sumie i plusem i minusem, ponieważ jesteśmy troszkę uzależnieni od Satnet. Miejmy jednak nadzieję, że nie zawyżają cen ;)
patrosguz

Dołączenie: Czw Mar 05, 2015 2:23 pm

Re: Pomiar zużycia paliwa w samochodzie

Postprzez panorama » Czw Kwi 16, 2015 10:39 pm

Ja nie muszę się o to martwić :)
panorama

Dołączenie: Pon Gru 22, 2014 4:49 pm

Postprzez vitek11 » Śro Sie 09, 2017 10:33 am

A ja się zastanawiam, czy w ograniczeniu spalania nie pomogłyby takie uszlachetniacze. Ale czytam o nich dość sporo i opinie są różne, także nie wiem.
vitek11

Dołączenie: Śro Wrz 07, 2016 3:30 pm

Postprzez TomaszS » Śro Sie 23, 2017 9:08 am

Liczenie nic nie pomoże jeżeli nie nauczymy się oszczędnej jazdy, warto włączyć sobie pomiar chwilowego spalania i kontrolować to na bieżąco. Ja tak robię i naprawdę są duże efekty :)
TomaszS

Dołączenie: Śro Sie 16, 2017 2:26 pm

Powróć do Samochody

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości