Strona 1 z 1

jak sie przekonac do jazdy

PostWysłany: Wto Lis 21, 2017 1:46 pm
przez milcia
Mam prawko dwa lata, jednak malo co jezdze.. prawda jest taka ze im wiecej dni mija tym ja sie bardziej boje.. jak zdawalam kurs to chyba tych aut bylo mniej na drodze. jak mam sie przekonac i w koncu jezdzic? Zbrzydlo mi juz jezdzenie z dzieckiem z wozkiem autobusami

Re: jak sie przekonac do jazdy

PostWysłany: Wto Lis 21, 2017 2:36 pm
przez nowakowa
Niestety mam ten sam problem... Dość długo już nie jeździłam, ale stopniowo staram się do tego przekonywać i od czasu do czasu wsiadam do samochodu. Nie jest to łatwe, ale inaczej się nie da. I nie wyrywam się, żeby jeździć w największym ruchu, tylko jeśli już to wdrażam się raczej wieczorem albo bardzo wcześnie rano w weekend. I chyba jest to jakiś sposób, bo nie stresuję się tak bardzo przed każdym wyjazdem.

Re: jak sie przekonac do jazdy

PostWysłany: Pon Lis 27, 2017 10:51 am
przez Arsun
Prawo jazdy mam 7 lat. I przez te 7 lat w większości jeździłem tylko po wiejskich drogach i panicznie boję się wyjechać na miasto :D A jak jeszcze naoglądam się filmików w necie z wypadków drogowych to już w ogóle, nie mam ochoty wsiadać za kółko :P

Re: jak sie przekonac do jazdy

PostWysłany: Wto Lis 28, 2017 10:39 am
przez Urszula91
hmm, a może zrobisz jakiś kurs doszkalający. Albo, nie wiem - zafundujesz sobie taki motoprezent, gdzie, pod okiem instruktora, będziesz mogła poczuć jedność ze sportową maszyną i... pewniej poczuć się za kółkiem ;)

Re: jak sie przekonac do jazdy

PostWysłany: Czw Sty 11, 2018 11:12 pm
przez Sweet
Moim zdaniem takie jazdy to jeszcze nie jest jakieś duże wyzwanie :D Problem zaczyna się przy dużych autach. Mój znajomy pamiętam jak się próbował uporać z kategorią C+E... męczarnia no ale w końcu zdał. Jakiś czas temu zrobił sobie certyfikat kompetencji zawodowych https://www.koal.com.pl/ i teraz liczy pieniążki na koncie :D Podobno bardzo fajnie może sobie dzięki temu zarobić i nie narzeka na oferty przewoźników. Co myślicie o takim kursie dla zawodowych kierowców ?

Re: jak sie przekonac do jazdy

PostWysłany: Pon Sty 15, 2018 1:32 pm
przez Majusia
Interesuje mnie kurs bezpiecznej jazdy w tym miejscu http://sjmk.pl/ ktoś z was już z tego korzystał? Wydaje mi się, ze dobrze było by odbyć taki kurs. Dzięki temu możemy nauczyć się jak reagować w niebezpiecznych sytuacjach

Re: jak sie przekonac do jazdy

PostWysłany: Pon Lut 12, 2018 3:57 pm
przez aruna
Po prostu ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Nie ma jak dla mnie innej opcji niż regularna jazda, tylko praktyka przecież czyni mistrza. Ja niedawno zakupiłam swoje pierwsze auto przez kredyt - http://www.jakosciowe-leady.pl/, a teraz z kolei jeżdzę z instruktorem, żeby przypomnieć sobie umiejętności. Prawko zdałam bowiem prawie dwa lata temu, w tzw. międzyczasie nie siedziałam za kierownicą, a teraz sobie przypominam. Jestem pewna, że już wkrótce będę mogła swobodnie jeździć po mieście.

Re: jak sie przekonac do jazdy

PostWysłany: Wto Lut 20, 2018 1:47 pm
przez koziel.wojciech.88
może zacznij najpierw jeździć małymi autami. Mam na myśli na przykłam taki microcar due. Takim autem na pewno łatwiej zacząć, a potem zawsze można się przesiąść do normalnego samochodu.

Re: jak sie przekonac do jazdy

PostWysłany: Wto Lut 20, 2018 5:37 pm
przez riser
nie bojcie sie jezdzic !

Re: jak sie przekonac do jazdy

PostWysłany: Wto Mar 13, 2018 12:25 pm
przez aldonka9
Zacznij jeździć na prostych i krótkich trasach poza godzinami szczytu i powoli się wdrożysz