Wymiana klockow

Wymiana klockow

Postprzez Papaj » Czw Lut 02, 2017 2:38 pm

Witam
Ostatnimi czasy mam jakies dziwne problemy z hamulcami, przestaly dzialac tak jak powinny. Dodatkowo na desce rozdzielczej zapala mi sie lampka od absu, wiec nie jest ciekawie. Tak na pierwszy rzut oka to raczej klocki poniewaz wygladaja na zuzyte. Z jednej strony chcialbym troche zaoszczedzic i zrobic to samemu, jednak to bylby moj pierwszy raz. Samochod o jakim mowa to Audi A4 2006 2.0 .. macie moze jakas kompletna instrukcje od A-Z jak to zrobic? Mysle, ze z samymi klockami to dalbym sobie rade tylko gorzej moze byc pozniej odpowietrzyc same hamulce .. juz o absie nie wspominam bo to tez pewnie trzeba jakos ustawic. A moze lepiej udac sie z tym do jakiegos sprawdzonego warsztatu? Z tych w moim poblizu najciekawsza oferta widzialem na tej stronie https://www.feuvert.pl/oferta/usluga/wy ... h-130.html Jesli ktos mial z nimi stycznosc to prosze o opinie, ewentualnie jakies inne rekomendacje. Pozdrawiam
Papaj

Dołączenie: Pią Maj 06, 2016 3:22 pm

Re: Wymiana klockow

Postprzez panorama » Sob Lut 04, 2017 1:08 pm

Mnie chyba też czeka taka wymiana klocków...
panorama

Dołączenie: Pon Gru 22, 2014 4:49 pm

Postprzez timolannister » Pon Lut 06, 2017 3:29 pm

timolannister

Dołączenie: Pon Lut 06, 2017 3:12 pm

Postprzez Arletta28 » Śro Sie 16, 2017 8:04 am

Faktycznie klocki hamulcowe należy wymieniać generalnie co roku. Chociaż mój mąż sam sobie zawsze z tym radzi. Generalnie zastanawiam się, czy nie sprawić mu sprężarki z oferty Almig http://www.almig.pl/ , ponieważ często zajmuje się naprawdą samochodów znajomych, w związku z czym taki sprzęt wysokiej jakości na pewno bardzo by mu się przydał. Poza tym z tego co wiem, firma ta cieszy się bardzo pozytywnymi opiniami na naszym rynku:)
Arletta28

Dołączenie: Wto Maj 19, 2015 8:27 am

Postprzez Coccarda » Pią Sie 25, 2017 10:31 am

U mnie tego typu sprawami zajmuje się mój facet :P Ja nic przy aucie nie robię :) Ale z tego co wiem, gdy regularnie jeździ na przeglądy wszystko wymieniają mu wg grafiku.
Coccarda

Dołączenie: Pon Kwi 03, 2017 2:53 pm

Postprzez Artek_B » Pią Sie 25, 2017 10:48 am

Bo najlepiej takie rzeczy robić w trakcie przeglądu właśnie. Gorzej jeżeli coś nawali w trakcie - tak jak właśnie u mnie klocki hamulcowe i na gwałtu rety trzeba je sprowadzać z nie wiadomo kąd.
Artek_B

Dołączenie: Pią Lis 25, 2016 2:17 pm

Postprzez vitek11 » Pią Sie 25, 2017 10:59 am

A patrzyłeś może na https://ebcbrakes.pl/ ? Słyszałem, że to niezły sklep jeżeli chodzi o tego rodzaju asortyment.
vitek11

Dołączenie: Śro Wrz 07, 2016 3:30 pm

Postprzez portsmouth0x » Pon Wrz 04, 2017 1:30 pm

Co jaki czas powinno wymieniać się klocki hamulcowe w samochodzie? Jakich marek najlepiej kupować klocki do samochodu?
portsmouth0x

Dołączenie: Pon Wrz 04, 2017 12:52 pm

Powróć do Samochody

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości