Pierwsza kolizja

Pierwsza kolizja

Postprzez Beretta » Wto Paź 25, 2016 12:17 pm

Niedawno miałam pierwszą w swoim życiu kolizję. Od tego czasu strasznie boję się jeździć. Co mam zrobić, aby opanować ten strach? Macie jakieś sprawdzone sposoby?
Beretta

Dołączenie: Czw Paź 20, 2016 2:43 pm

Re: Pierwsza kolizja

Postprzez Marcelina32 » Czw Paź 27, 2016 10:43 am

Może pomyśl o tego typu szkoleniu? Nabierzesz odwagi i poprawisz swoje umiejętniości. Ja coraz częściej myślę, by się na takie wybrać, ponieważ też mnie stresuje jazda, zwłąszcza w dużych miastach.
Marcelina32

Dołączenie: Pon Lip 25, 2016 3:58 pm

Postprzez kot_czerwony » Wto Lis 29, 2016 3:13 pm

Ale to nie było auto męża, co? Bo na takie okazje, warto sobie przeczytać ten artykulik http://www.cafe-mama.pl/kochanie-wgniotlam-karoserie-w-aucie-a-moze-jednak-nie-mowic/, dzięki niemu można się przekonać, że tak naprawdę nie ma powodu do paniki :)
kot_czerwony

Dołączenie: Pon Cze 13, 2016 1:26 pm

Postprzez hamburgx0 » Czw Gru 22, 2016 2:30 pm

Możesz przejść dodatkowe kursy doszkalające. Na pewno nabędziesz pewności siebie pod okiem doświadczonego egzaminatora.
hamburgx0

Dołączenie: Śro Paź 26, 2016 3:26 pm

Postprzez Babka27 » Wto Lis 07, 2017 10:34 pm

Ja jak miałam pierwszą kolizję to trochę spanikowałam. Byłam w obcym mieście i nie miałam pojęcia jak się zachować. Dopiero ostatnio trafiłam na fajny artykuł na stronie http://www.cowtoruniu.pl/wyszukiwanie-u ... -drogowej/ , w którym autor w takich wypadkach poleca korzystać z wyszukiwarek pomocy drogowych. No bo przecież nigdy nie wiadomo kiedy i gdzie przydarzy nam się wypadek. A dostęp do internetu już prawie dzisiaj każdy ma z telefonu. Jedną z takich wyszukiwarek jest pomocdrogowa.info. Sprawdziłam, rzeczywiście działa ;)
Babka27

Dołączenie: Pią Lut 03, 2017 9:53 am

Postprzez aruna » Czw Mar 08, 2018 4:47 pm

ja mogę poradzić tyle, że w takich sytuacjach warto wykupić godziny w szkole jazdy. Myślę, że spokojnie dziesięć-piętnaście godzin jazdy umożliwia powrót na trasę. Dzięki temu, że jesteśmy pod okiem instruktora, nie grozi nam żadne niebezpieczeństwo. A możemy odświeżyć sobie wiedzę o przepisach i ogólnie o ruchu drogowym. W każdym razie ja skorzystałam z takiego kursu, a wiedzę staram się uzupelniać, korzystając z blogów w necie - http://www.best-services.pl/
aruna

Dołączenie: Pon Gru 14, 2015 1:34 pm

Postprzez Aga92 » Pon Mar 12, 2018 9:22 pm

Podczas pierwszej kolizji zawsze są nerwy, dlatego warto zadzwonić po kogoś znajomego i wysłuchać jego rad :)
Aga92

Dołączenie: Pon Mar 12, 2018 9:21 pm

Postprzez Samancia » Pią Kwi 06, 2018 11:50 am

Całe szczęście, że dzięki OC i AC pokryło koszty naprawy mojego samochodu i poszkodowanego, do którego wjechałam
Samancia

Dołączenie: Pią Kwi 06, 2018 11:47 am

Powróć do Samochody

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość