Gry i zabawy edukacyjne dla dzieci

Gry i zabawy edukacyjne dla dzieci

Postprzez meinne44 » Pon Mar 21, 2016 9:13 pm

Według mnie warto korzystać z takich zabaw z których dzieci na przyszłość wyciągną jakieś doświadczenie, nauczą się czegoś. Dlatego osobiście uważam że pomoce edukacyjne które można nabyć w wielu sklepach internetowych są niezbędną rzeczą dla każdego dziecka.
meinne44

Dołączenie: Śro Paź 23, 2013 12:16 am

Re: Gry i zabawy edukacyjne dla dzieci

Postprzez jakubgrabowski » Wto Kwi 12, 2016 2:25 pm

Najlepszymi grami będą szachy i warcaby, bardzo popularne gry uczące logicznego myślenia. Oprócz tego warto grać w scrabble, chińczyka.
jakubgrabowski

Dołączenie: Wto Kwi 12, 2016 1:51 pm

Postprzez żyrafka1 » Pią Maj 27, 2016 7:09 pm

Ja uważam, że rodzice powinni się rozglądać tylko za takimi grami które wnoszą coś do rozwoju malucha. Dziecko powinno się uczyć poprzez zabawę. Dlatego polecam stronę Urwis.pl z grami edukacyjnymi gdzie bez problemu można znaleźć coś odpowiedniego dla dzieci w każdym przedziale wiekowym.
żyrafka1

Dołączenie: Czw Lip 30, 2015 8:45 am

Postprzez Arletta28 » Nie Maj 29, 2016 9:22 pm

Według mnie jeżeli chodzi o gry i zabawy edukacyjne dla dzieci, świetną opcją są dostępne w Akademii Umysłu http://www.akademia-umyslu.pl/sklep . Są to specjalnie opracowane pod kątem poszczególnych grup wiekowych programy multimedialne, za sprawą których możemy zadbać o rozwój naszego dziecka od najmłodszych lat.
Arletta28

Dołączenie: Wto Maj 19, 2015 8:27 am

Postprzez Paulka » Pon Lip 11, 2016 8:56 pm

Bardzo fajne gry edukacyjne sa na stronce : http://vitispharma.pl/dla-dzieci . Łąca przyjemne z pozytecznym. Świetnie rozwijaja logiczne myslenie oraz pamiec dziecka :)
Paulka

Dołączenie: Czw Mar 17, 2016 9:40 am

Postprzez pawel@ » Wto Lip 26, 2016 11:47 pm

Przede wszystkim fajne są różnego rodzaju gry planszowe, a tych jest całkiem sporo http://www.hulahop.pl/wiadomosc/jakie-g ... czne/2768/ Można przy nich naprawdę miło spędzić czas z dziećmi.
pawel@

Dołączenie: Pon Mar 28, 2016 7:02 pm

Postprzez szarlotta » Śro Sie 03, 2016 12:30 pm

Teraz jest tego naprawdę dużo i ważne, żeby dziecko miało styczność z takimi grami, zabawkami czy zabawami edukacyjnymi, bo to z pewnością pomoże w jego rozwoju.
szarlotta

Dołączenie: Śro Mar 05, 2014 2:31 pm

Postprzez ferbi » Śro Sie 03, 2016 1:14 pm

Jasne :) Ja jeszcze klocki lego uznaję za zabawkę edukacyjną. One naprawdę rozwijają kreatywność i umiejętności manualne.
ferbi

Dołączenie: Wto Gru 16, 2014 10:15 am

Postprzez goora » Pon Wrz 05, 2016 9:29 am

A co sądzicie o takich domkach http://www.domekdladzieci.pl/ ? Według mnie to super sprawa, w dzieciństwie mieszkałam w bloku, więc musiało mi wystarczyć budowanie bazy. Teraz, kiedy mam dom z ogrodem, zastanawiam się nad zamówieniem takiego cuda dla moich maluchów.
goora

Dołączenie: Śro Sie 24, 2016 1:58 pm

Postprzez ZuziaM » Nie Paź 30, 2016 9:49 pm

Bardzo fajną grą dla dzieci jest memory i wszelkie jej odmiany. Ostatnio naczytałam się na temat stymulacji mózgu teraz nie chcę nic pomylić, ale są układanki lewopółkulowe i prawopółkulowe. Bardzo ważne są podczas nauki w szkole. Staram się chociaż co drugi dzień rozegrać partyjkę z dziećmi. Dla nich jest to ogromna frajda, bo rodzice się z nimi bawią, a ja dodatkowo wiem, że poprawiam ich pamięć i koncentrację. Ilość par należy oczywiście dobrać do wieku dziecka - my gramy już w 24 pary. Drugą ulubioną u nas zabawą jest gra w słowa - nie potrzeba nic kupować. Gra jest bardzo prosta: ja podaję słowo np. dom a dziecko szuka wyraz na ostatnią literę podanego wyrazu np. mama, następnie moja kolej i szukam wyraz na literę a....! Życzę miłej zabawy! :)
ZuziaM

Dołączenie: Nie Paź 30, 2016 9:17 pm

Następna

Powróć do Młodzież

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość