Czy szkoła jest obecnie w stanie skutecznie wychować?

Czy szkoła jest obecnie w stanie skutecznie wychować?

Postprzez Coccarda » Pon Lip 31, 2017 10:28 am

A może leży to w gestii rodziców? Podzielcie się proszę doświadczeniami z własnego przykładu bądź obserwacjami innych osób.
Coccarda

Dołączenie: Pon Kwi 03, 2017 2:53 pm

Re: Czy szkoła jest obecnie w stanie skutecznie wychować?

Postprzez Beretta » Pon Lip 31, 2017 1:40 pm

Szkoła przede wszystkim powinna nauczać. Oczywiście powinna też wychowywać, ale tego nie robi, bo na to nie ma czasu. Osobiście coraz bardziej przyglądam się tzw edukacji domowej, bo to bardzo ciekawy kierunek myślenia. Poza tym moje dziecko uczęszcza też do tej polskiej szkoły w Dublinie, gdyż na co dzień mieszkamy w Irlandii.
Beretta

Dołączenie: Czw Paź 20, 2016 2:43 pm

Postprzez ktranek » Śro Sie 02, 2017 3:16 pm

Od wychowania są rodzice. Szkoła może jedynie pokazać pewne wzorce, ale co się wyniesie z domu to jest najważniejsze. Szkoła powinna uczyć.
Awatar użytkownika
ktranek

Dołączenie: Czw Lis 19, 2015 12:07 pm

Postprzez myrynda » Śro Wrz 13, 2017 5:53 pm

Sama nie wiem jak to jest teraz z tym wychowaniem w szkole. Mój syn w tym roku uczęszcza pierwszy rok do szkoły. W moim mieście szkoła podstawowa prywatna Łódź ma dobrą opinię wśród mam dlatego postanowiliśmy że tam będzie chodził do szkoły. Na razie nie ma problemów, syn się nie żali.
myrynda

Dołączenie: Wto Sie 08, 2017 6:25 pm

Postprzez meniuuuur » Nie Wrz 17, 2017 12:14 am

No pewnie, że tak. I prywatne i publiczne placówki są w stanie wychowywać dzieci.
meniuuuur

Dołączenie: Nie Wrz 17, 2017 12:13 am

Postprzez Likaons » Wto Wrz 19, 2017 9:11 am

Zależy jaka, wiele państwowych szkół kładzie lache na to, co się w niej dzieje i młodzież "żyje własnym życiem" - często w ogóle nie kontrolowana :/
Likaons

Dołączenie: Wto Wrz 19, 2017 9:02 am

Powróć do Młodzież

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości