Cukiernia w Ustroniu - pomysł na biznes

Cukiernia w Ustroniu - pomysł na biznes

Postprzez ferbi » Wto Mar 31, 2015 3:25 pm

Witajcie, widzę że co jakiś czas otwierają się i zamykają cukiernie w Ustroniu. Jest jedna z prawdziwego zdarzenia, która się utrzymuje, a inne potrafią przetrwać. Myślę nad swoim biznesem i zastanawiam jaki sprzęt jest niezbędny. Pytam tu o lodówki i całe wyposażenie kuchni. Jest na forum osoba znająca rynek i potrafiąca pomóc w rozkręceniu takiego biznesu?
ferbi

Dołączenie: Wto Gru 16, 2014 10:15 am

Re: Cukiernia w Ustroniu - pomysł na biznes

Postprzez Słoneczko » Wto Mar 31, 2015 3:40 pm

Witam ,nie jest to prosta sprawą.Kiedyś ,wraz z moim partnerem też mieliśmy taki zamysł. Chcieliśmy otworzyć coś w rodzaju "Słodka chatka" z wypiekami regionalnymi,z duża ilością ciast ,bułek,bułeczek,pizzerinek ,rogalików na bazie ciasta drożdżowego,z rozmaitym farszem,zarówno słodkim jak i wytrawnym,Pozostał pomysł.Najważniejsze pozostaje umiejscowienie lokalu,najlepiej w centrum w pobliżu szkół,przedszkoli.Niezbędny jest lokal z "siłą",dobrym zapleczem.Oczywiście lodówki,lady chłodnicze,jak i dobre wyeksponowanie przygotowanych produktów,też jest bardzo ważne.NAJWAŻNIEJSZY- dobry personel ) w Ustroniu nie brak takich osob.Pozdrawiam.
Słoneczko

Dołączenie: Czw Paź 10, 2013 2:53 pm

Postprzez misiek86 » Nie Kwi 26, 2015 11:57 am

Jak chcesz otworzyć cukiernie to najlepiej sobie przeanalizuj konkurencję skoro mówisz, że co chwila się coś zamyka. Poza tym niezbędne są witryny i ekspresy. Lepiej odwiedzić profesjonalne sklepy, które oferują wyposażenie jak tu http://multigastro.pl/category/urzadzenia-chlodnicze-witryny-cukiernicze a poza tym jak pisze słoneczko trzeba odpowiednich ludzi. Choć na początku nie będzie Cię na to stać.
misiek86

Dołączenie: Pon Gru 22, 2014 9:59 pm

Postprzez tosiekkk » Pon Cze 01, 2015 8:00 am

NIe jest to łatwa decyzja. Ja bym spróbował, kto nie ryzykuje ten nie ma.
tosiekkk

Dołączenie: Pią Maj 29, 2015 3:47 pm

Postprzez Sezamka » Pią Cze 12, 2015 12:58 pm

Powodzenia w otwarciu biznesu - daj znać jak uda Ci się to zrealizować.
Sezamka

Dołączenie: Czw Lut 26, 2015 2:00 pm

Postprzez faleki » Pon Cze 29, 2015 12:12 pm

Dokup sobie jeszcze terminal doładowanie telefonu Multikart, to ludzie będą do Ciebie jeszcze chętniej przychodzić, bo będziesz mieć do zaoferowania coś ekstra:)
faleki

Dołączenie: Pon Gru 15, 2014 9:06 pm

Postprzez obywatel » Wto Wrz 29, 2015 11:30 am

Przy wyposażeniu zwróć uwagę miedzy innymi na pojemniki na pieczywo erg-system, które posiadają poza walorami użytkowymi, również dopuszczenia do kontaktu z żywnością. Nie wszystkie tworzywa na rynku są bezpieczne.
obywatel

Dołączenie: Pon Wrz 28, 2015 11:08 am

Postprzez Jubonda » Nie Lis 15, 2015 8:48 pm

Nie wiem czy to się opłaca. Teraz jest mnóstwo stron i blogów kulinarnych, więc ludzie zaczęli sami gotować i przygotowywać słodki. Nawet ja mam przepis na tartę http://www.codogara.pl/tarta a wcześniej ciężko było mnie zagonić do kuchni.
Jubonda

Dołączenie: Wto Wrz 01, 2015 1:01 pm

Postprzez szarlotta » Wto Gru 01, 2015 3:11 pm

Myślę, że ciekawą opcją na zgromadzenie fundusze na rozwinięcie swojego biznesu jest emisja obligacji korporacyjnych z bestcapital.pl. Pieniądze na start zawsze się przydają i warto o to odpowiednio zadbać.
szarlotta

Dołączenie: Śro Mar 05, 2014 2:31 pm

Postprzez Arletta28 » Śro Sie 03, 2016 8:09 pm

Mnie osobiście taki pomysł bardzo się podoba i myślę sobie, że w sezonie jeżeli byłyby tam serwowane smaczne desery, może przynieść spore zyski. Nie mniej jednak na początku czekają spore inwestycję, zaczynając od wyposażenia, a kończąc na chociażby dostępnych w ofercie http://it.netrix.com.pl/posnet-2 kasach fiskalnych i oprogramowaniu do nich. Nie mniej jednak sama byłabym za tym, aby spróbować i trzymam kciuki, aby się udało.
Arletta28

Dołączenie: Wto Maj 19, 2015 8:27 am

Następna

Powróć do Gastronomia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość