Urlop i wymiana waluty

Re: Urlop i wymiana waluty

Postprzez qunis » Pon Maj 14, 2018 12:46 pm

Też jestem w trakcie poszukiwania dobrego kantoru internetowego gdzie po dobrych kursach wymienię walutę, ale przede wszystkim bezpiecznego! Znacie jakiś walutomat albo jakiś ranking dzięki któremu będę mógł wybrać dobrze i nie stracić na wymianie? Za wszelkie porady/namiary będę bardzo, bardzo wdzięczny!
qunis

Dołączenie: Czw Lip 13, 2017 10:00 am

Postprzez Tobiasz » Pon Maj 14, 2018 9:13 pm

Nie w jednym e- kantorze bardzo mi się opłacało bezgotówkowo wymienić walutę, m.in. Pluskantor, pierwsza wymiana jest za darmo, po kursie rynkowym, więc jeśli np. na wyjazd potrzeba waluty, ta promocja na pewno będzie idealna. Ja chętnie wracam to tego kantoru, nie pobiera prowizji, spread tak ok 2 gr, nie to co w stacjonarnych.
Tobiasz

Dołączenie: Śro Paź 05, 2016 8:58 pm

Postprzez Konstruktywny » Śro Maj 16, 2018 12:18 pm

Najlepiej posiadać po prostu jakieś dobre konto walutowe. Na tej stronie http://darmowekontobankowe.org/konto-walutowe/ jest zamieszczony aktualny ranking rachunków w walutach obcych.
Konstruktywny

Dołączenie: Sob Gru 23, 2017 6:35 pm

Postprzez patka » Pon Maj 21, 2018 11:43 am

U mnie najlepiej sprawdza się posiadanie konta walutowego i wymiana waluty w Cinkciarzu. Zawsze tak robię i za granicą płace tylko i wyłącznie kartą, by nie płacić prowizji za wypłaty z bankomatów gotówki.
patka

Dołączenie: Sob Lis 05, 2016 3:36 pm

Postprzez myrynda » Wto Maj 22, 2018 5:05 pm

Czekam z niecierpliwością na swój wymarzony urlop. Jedak, zanim wyjadę muszę jak najszybciej założyć konto na BitBay https://bitbay.net/pl/karty-i-platnosci . Może uda mi się zarobić na tej dużej giełdzie kryptowalut, jeszcze przed wakacjami. Będzie więcej pieniędzy na różne przyjemności. Niektóre cyfrowe waluty idą bardzo w górę, a dodatku ta platforma ma opcję przelewów także w walutach PLN, USD oraz EUR. Już się cieszę na samą myśl.
myrynda

Dołączenie: Wto Sie 08, 2017 6:25 pm

Postprzez Tobiasz » Czw Maj 24, 2018 10:38 pm

Ktoś tu wspomniał o rachunku walutowym. Tak, popieram- warto najpierw założyć sobie takie konto, można wtedy płacić za granicą spiętą z nim kartą bez niespodziewanych obciążeń, a poza tym jak mamy rachunek w walucie, możemy kupić ją bezgotówkowo taniej niż w banku- przez kantor online :)
Tobiasz

Postprzez Kormi » Sob Maj 26, 2018 3:41 pm

Ja tam zawsze wymieniam w kantorze i wystarcza mi taka opcja
Kormi

Dołączenie: Sob Maj 26, 2018 3:38 pm

Postprzez targi » Pon Maj 28, 2018 1:20 pm

A z jakiego kantoru korzystasz? Bo nie napisałeś? Stacjonarnego czy Cinkciarza czy jakiegoś tam innego online?
targi

Dołączenie: Sob Paź 08, 2016 6:34 pm

Postprzez Tobiasz » Wto Maj 29, 2018 1:55 pm

No właśnie....kantor stacjonarny to raczej marna opcja, tym bardziej za granicą. Internetowych jest spory wybór, a zawsze to skraca czas przygotowania do wyjazdu i pozwala kupić walutę taniej. Teraz Gieldawalut chyba najlepiej EUR wycenia, w każdej chwili można sprawdzić zresztą.
Tobiasz

Postprzez patka » Wto Cze 05, 2018 10:19 am

Między Cinkciarzem a innymi kantorami różnica może być kilka groszy. Ale korzystając z opcji transakcji społecznościowej np. https://cinkciarz.pl/kantor/jak-wymienic-walute/transakcje-spolecznosciowe między użytkownikami kantoru można wynegocjować i tak najlepszą cenę, bo ustalamy ją samemu.
patka

Dołączenie: Sob Lis 05, 2016 3:36 pm

PoprzedniaNastępna

Powróć do Turystyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość