Smart Kid Belt

Smart Kid Belt

Postprzez marioPabian » Pon Lis 26, 2018 9:57 pm

Ten pas był tu wspominany jako ciekawa alternatywa. Szczególnie w przypadku użytkowania w pojazdach typu taksówka czy traficar. Wydaje mi sie, że to też idealny dodatek w podróży z dzieckiem i korzystanie z wynajmowanych samochodów poza granicą. Ma ktoś doświadczenie właśnie w takim zastosowaniu?
marioPabian

Dołączenie: Pon Lis 26, 2018 8:37 pm

Re: Smart Kid Belt

Postprzez Ona » Wto Lis 27, 2018 10:30 pm

Nigdy nie podróżowałam z tym urządzeniem poza granice naszego kraju lecz z tego co mi wiadomo dzięki atestom i homologacji można je użytkować w krajach Unii Europejskiej. Powinien się sprawdzić znakomicie gdyż jest małe poręczne i w bagażu (nawet podręcznym) na pewno się zmieści.
Ona

Dołączenie: Wto Lis 27, 2018 10:19 pm

Postprzez konat77 » Śro Lis 28, 2018 4:33 pm

Ciekawe rozwiązanie. Nie znałem go wcześniej. Trochę podobne do rozwiązań Volvo z modelu XC60. Chociaż trochę odwrotnie. Tam też wykorzystuje się oryginalnie montowane pasy bezpieczeństwa do przypięcia dziecka. Małe i bardzo mobilne to rozwiązanie. Na pewno przydatne w podroży. A że ma homologację na EU to pozwala na całkiem swobodne przemieszczanie się.
konat77

Dołączenie: Śro Lis 28, 2018 4:28 pm

Postprzez Babka27 » Czw Lis 29, 2018 10:42 pm

My też zastanawialiśmy się nad zakupem tego gadżetu, w końcu jednak postanowiliśmy kupić tradycyjny fotelik dla dziecka do samochodu, a dokładniej ten ze strony https://www.sklep-smile.pl/maxi-cosi-pebble-plus. Stwierdziliśmy, że fotelik jednak zapewni dziecku wyższy poziom bezpieczeństwa. A ten,co kupiliśmy, zyskał maksymalna ilość punktów w testach zderzeniowych :)
Babka27

Dołączenie: Pią Lut 03, 2017 9:53 am

Postprzez ewka » Sob Gru 01, 2018 11:52 pm

A ja całkiem niedawno dowiedziałam się,że takie urządzenie wogóle jest.Spotkałam kiedyś koleżankę przed sklepem i wydawało mi się,że jej dziecko nie ma fotelika.No i dpwiedziałam się o istnieniu tego urządzenia.Na początku nie byłam przekonana do takiego rozwiązania,wydawało mi się,że fotelik jest jednak bezpieczniejszy.Koleżanka używa tego pasa od jakiegoś czasu i uważa ,ze ma on same zalety.Kusi mnie ,żeby też taki kupić.Myślicie,że to napewno jest bezpieczne rozwiązanie?
ewka

Dołączenie: Sob Gru 01, 2018 11:32 pm

Postprzez marioPabian » Czw Gru 06, 2018 11:05 pm

A ja całkiem niedawno dowiedziałam się,że takie urządzenie wogóle jest.Spotkałam kiedyś koleżankę przed sklepem i wydawało mi się,że jej dziecko nie ma fotelika.No i dpwiedziałam się o istnieniu tego urządzenia.Na początku nie byłam przekonana do takiego rozwiązania,wydawało mi się,że fotelik jest jednak bezpieczniejszy.Koleżanka używa tego pasa od jakiegoś czasu i uważa ,ze ma on same zalety.Kusi mnie ,żeby też taki kupić.Myślicie,że to napewno jest bezpieczne rozwiązanie?

Testy i porównania producenta pasów wykonane przez PIMOT pokazują, że całkiem dobrze wypada Smart Kid Belt. Czy jest bezpieczny. Tak. Czy bezpieczniejszy niż fotelik? Jak będziesz porównywać do najdroższych fotelików z różnymi bajerami to na pewno nie będzie tak dobry. Ale jak porównasz do fotelików, które kupuje większość rodziców to już na pewno takie porównanie będzie na miejscu. I raczej pas wypadnie dobrze.
marioPabian

Dołączenie: Pon Lis 26, 2018 8:37 pm

Powróć do Turystyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość