Ogrzewanie węglem

Ogrzewanie węglem

Postprzez Czerepah » Czw Lis 10, 2016 9:34 am

Większość polaków ogrzewa swoje domy węglem bo tak jest najtaniej. Podnoszą się głosy że to szkodliwe dla środowiska itp. Ale ja też palę węglem i mam w kominie zamontowany filtr który zatrzymuje wszystkie szkodliwe zanieczyszczenia. Jest regularnie sprawdzany i pod kontrolą kominiarza. A co do samego węgla to ja zaopatruje się na zimę u http://wegielsztygar.pl/pol_m_Wegiel-workowany-169.html Jak dla mnie mają oni najlepszą ofertę cenową. Gorąco polecam tam zajrzeć osobiście i się przekonać.
Czerepah

Dołączenie: Wto Lut 02, 2016 3:49 pm

Re: Ogrzewanie węglem

Postprzez Emil6346 » Czw Lis 10, 2016 7:37 pm

No nie wiem, ja ogrzewam drewnem, wychodzi bardzo tanio.
Emil6346

Dołączenie: Czw Lis 10, 2016 5:54 pm

Postprzez AC254MA25 » Czw Lut 02, 2017 11:04 pm

Tanio...
a my właśnie z mężem zmieniliśmy piec z opału węglowego na "pelet". To dopiero jest dla nas oszczędność! Jest to ogrzewanie jak najbardziej EKO. Pelet nie brudzi, nie śmierdzi i nie dymi się. Najtaniej wychodzi, kiedy kupuję się go w większej ilości. Znaleźliśmy firmę, która zajmuje się produkcją kotłów na "pelet". Po roku użytkowania jestem bardzo zadowolona oczywiście jak najbardziej z korzyści materialnych ;-) Piec który zakupiliśmy nazywa się Mini Bio. Więcej informacji opisanych jest na stronie producenta:
http://www.kostrzewa.com.pl/
Pozdrawiam i polecam! ;)
AC254MA25

Dołączenie: Czw Lut 02, 2017 10:52 pm

Postprzez jagoda » Sob Lut 04, 2017 6:20 pm

Teraz z tym węglem to nie wiadomo bo niby wszędzie problem ze smogiem. Ja mam ogrzewanie gazowe, ale muszę na prawdę oszczędzać by nie dostać rachunku który zwali mnie z nóg. W moim domu rodzinnym zawsze było ogrzewanie węglowe, teraz ojciec ma piec na miał. I też co chwile ma kontrole Straży czym pali.
jagoda

Dołączenie: Sob Lut 04, 2017 6:14 pm

Postprzez Patrycja346 » Pon Lut 06, 2017 8:21 pm

Na razie, wielu z nas stosuje ogrzewanie węglem. Ostatnio jak byłam na spacerze, to patrząc na dymiące kominy, smogiem nikt się nie martwił. Ogrzewanie węglem nie jest takie drogie.
Patrycja346

Dołączenie: Pon Lut 06, 2017 8:14 pm

Postprzez Patrycja346 » Pon Lut 06, 2017 8:24 pm

Biżuteria to dobry pomysł, jednak zdecydowanie wolę ubrania. Przykładowo na stronie http://longfashion.pl/damskie/sukienki/ możemy znaleźć coś fajnego i niekoniecznie drogo. Myślę, że sukienka to doskonały prezent dla żony.
Patrycja346

Dołączenie: Pon Lut 06, 2017 8:14 pm

Postprzez szramek » Nie Lut 26, 2017 8:04 pm

ja miałem ogrzewanie węglowe, ale zdecydowaliśmy się z żoną po tym jak dziadek się do nas wprowadził na ogrzewanie gazowe. Nie trzeba nosić węgla, chodzić dokładać do pieca. Zdecydowanie jest to wygodniejsze. My mamy gaz od Amerigas, dzierżawimy zbiornik naziemny. Ceny są ok i przede wszystkim są stałe przez cały okres trwania umowy.
szramek

Dołączenie: Czw Maj 19, 2016 11:29 pm

Postprzez Lusia » Pon Lut 27, 2017 11:49 pm

Szramek ma racje, takie ogrzewanie jest bardzo korzystne. Sama planuje coś takiego zorganizować, również od tej firmy dystrybucyjnej :) z węglem jest więcej kłopotu, trzeba chodzić, brudzić się a taki zbiornik jest na podwórku i nikomu nie przeszkadza.
Lusia

Dołączenie: Śro Lis 25, 2015 11:52 am

Postprzez mar35 » Śro Mar 01, 2017 10:29 am

a nie lepiej przejść na ogrzewanie gazem? Teraz ze względu na szum ekologiczny dostaniemy dopłaty do kotła gazowego. A my zyskujemy spokój, czystość i łatwość nagrzania naszego domu czy mieszkania. A kotły które dobrze nadają sie do ogrzewania znajdziecie w internecie np w sklepie https://www.immergas.pl/ Sprawdźcie ich atrakcyjne ceny.
mar35

Dołączenie: Śro Cze 15, 2016 9:42 pm

Postprzez tomek554 » Czw Mar 02, 2017 7:46 am

ja bym węglem wogóle nie palił
tomek554

Dołączenie: Czw Mar 02, 2017 7:29 am

Następna

Powróć do Sprawy gospodarcze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości